Jak probíhá výuka

Máme mnohaleté zkušenosti s výukou společenských i klubových tanců. Jako diplomovaní učitelé tance a bývalí soutěžní tanečníci klademe důraz nejen na dodržování zakladních technických pravidel, ale zároveň se snažíme vést výuku neformálně a zajímavě. V salse, kterou vyučujeme, se snoubí naše zkušenosti společenských tanečníků s poznatky z mezinárodních kongresů zaměřených na salsu. Tam se máme možnost učit od těch nejlepších světových učitelů a dozvědět se nejnovější informace. Neustálé sebevzdělávání a naše aktivní taneční praxe udržuje naše taneční dovednosti živé, moderní a atraktivní.

Kurzy pro páry

Výuka probíhá v malých skupinách a důraz je kladen zejména na sladění vnímání hudby a společného pohybu v páru. Naše kurzy probíhají v pěti až šesti na sebe navazujících úrovních - levelech. V začátečnících se naučíte základy vnímání hudby, principy tance v páru a penzum základních párových figur. Již po první hodině budete tančit. V mírně pokročilých se společně zaměříme na to, abyste při tanci také dobře vypadali. Dozvíte se tipy a triky, jak vést a následovat efektivně a plynule. Samozřejmě vás také naučíme další figury. Středně pokročilí mají možnost seznámit se s tancem hlouběji, naučí se kombinovat figury, reagovat na hudbu a na partnera, prostě improvizovat. Středně pokročilí se naučí tacovat s ostatními partnery, používat volné kroky, improvizovat a v neposlední řadě další sadu variací a triků. Úroveň pokročilí je určena všem, kteří chtějí neustále zlepšovat svou techniku a učit se nové módní fogury vyšší technické náročnosti.

Individuální lekce

Nevyhovuje vám výuka ve skupině? Nemáte přes týden v podvečer čas? Nestíháte v hodinách tempo a potřebovali byste něco vysvětlit důkladněji? Právě Vám jsou určeny soukromé hodiny. Napište nám se nám nebo zavolejte Honzovi na telefon (+420) 724 253 889 a domluvte se na detailech. Obvykle na soukromou výuku máme čas o víkendech, přes týden většinou v úterý a ve čtvrtek odpoledne.

Kurzy pro jednotlivce

Výuka pro samotné dámy nebo pány je zaměřena na taneční techniku, styling a salsa shines (pasos libres - volné kroky, krokové variace pro jednotlivce). Hodiny obsahují rozehřátí, protahování, izolace, rytmiku a samotnou výuku. Ta je inspirována nejen latino tancem, ale i moderním tancem, jazzovým tancem nebo afrem.

Openclass

Pro počáteční seznámení se salsou jsou tu samostatné lekce pro širokou veřejnost, neboli openclass (lekce otevřené široké veřejnosti), kde si zatančí skutečně každý. Probíhají pravidelně každé úterý v rámci naší párty v Jamcafé. Nejsou třeba žádné předchozí taneční zkušenosti.