Lektoři

Jelikož výuka tance je především o lidech, zde bych Vám rád představil naše lektory. V naší taneční škole vyučují jen kvalitní prověření lektoři s mnohaletými tanečními a lektorskými zkušenostmi. Aktivní tanečníci, kteří se sami nadále vzdělávají a rozvíjejí své taneční a lektorské dovednosti.

Honza Dvořák

Otec zakladatel :) Několikanásobný mistr ČR v salse Honza založil v roce 2004 školu a taneční skupinu Bohemian Salseros, kde působí jako lektor, manažer a choreograf. Vede jak taneční kurzy pro širokou veřejnost, tak připravuje soutěžní páry a skupiny na závody. Je držitelem trenérského a porotcovského certifikátu CDO v oblasti párových tanců a lektorského certifikátu ČMTO. Působí také jako školitel například pro SUT nebo ČSTS. Aby toho neměl málo, tak pořádá ještě pravidelnou latino párty v Jamcafé, kde pouští hudbu. Organizuje taneční soutěže, moderuje taneční kongresy nebo pořádá dovolené v zahraničí. 

Jako většina z vás s tancem začal v tanečních a pokračoval společenským tancem v STK Praha. V sedmnácti začal vyučovat v tanečních kurzech pro cizince v YMCA. Po desetileti letech soutěžní kariéru ukončil jako držitel mezinárodní třídy v latině a začal se věnovat rekreačně salse. Navštěvoval kurzy salsy a mamba u Ivana 'El Ivanka' Balogha a byl jedním ze zakládajících řadových členů SECS Salsa Teamu manželů Sejkorových.

Od roku 2003 se věnuje salse profesionálně. Prošel mnoha renomovanými tanečními studii (Dance Perfect, BBC, Euro Dance Center nebo Dance Academy Prague), až nakonec otevřel své vlastní taneční studio Dance Factory, které sedm let vedl. Deset let byl členem profesionální taneční skupiny Tradición. Jako lektor se v tanci neustále dále vzdělává, několikrát ročně navštěvuje mezinárodní kongresy v zahraničí, kde se učí u těch nejlepších světových lektorů, vyučuje nebo tančí na podiu se svou partnerkou Inou.


Ina Daučíková

Ina pochází z Bratislavy a jako dcera tanečnice a choreografky tančí už od dětských let. Jako dítě se věnovala klasickému baletu i moderně, lidovým tancům a později tančila také ve známé slovenské taneční skupině Spektrum, v rámci které vystupovala a soutěžila m.j. v dance show formacích a plesových choreografiích. Se salsou se seznámila ve Španělsku, ale naplno se jí začala věnovat až v roce 2001, kdy se přestěhovala do Prahy.

Ina patřila k zakládajícím členkám dnes již neexistujícíh dívčích latino skupin jako Fruta Fresca nebo Nosotras, se kterými vytvořila několik nezapomenutelných choreografií. V Bohemian Salseros působí asi do roku 2007, tancuje s Honzou partneřinu nebo v teamu formaci. Je několikanásobnou mistryní republiky v salse a porotkyní MČR SUT. Vyučuje zejména pravidelné kurzy pro dámy, pořádá taneční akce (Taneční Jarmark pro dámy, Ladies Day atd.) a také vlastní "tajemný červený kufr" plný krásných tanečních bot pro ženy a dívky :) Své taneční vzdělání se snaží průběžně doplňovat a rozšiřovat o další taneční styly a techniky na mezinárodních festivalech a workshopech.