Lektoři

Jelikož výuka tance je především o lidech, zde bych Vám rád představil naše lektory. V naší taneční škole vyučují jen kvalitní prověření lektoři s několikaletými tanečními a lektorskými zkušenostmi. Někteří k nám přišli ze společenských tanců, jiní začali rovnou se salsou

Honza Dvořák

Několikanásobný mistr ČR v salse založil 2004 školu a taneční skupinu Bohemian Salseros, kde působí jako lektor, manažer a choreograf. Společně s kolegy se věnuje nejen výuce salsy a dalších klubových tanců, ale i tvorbě párových a skupinových choreografií pro soutěže a exhibice. Je držitelem trenérského certifikátu CDO v oblasti speciálních párových tanců a lektorského certifikátu ČMTO, působí také jako školitel například pro SUT nebo ČSTS. Také pořádá populární latino párty v Jamcafé, taneční soutěže nebo taneční dovolené v zahraničí a podobné akce.

Jako většina z vás s tancem začal v tanečních a protože ho to chytlo, pokračoval soutěžně v STK Praha. Od sedmnácti vyučoval v tanečních kurzech pro cizince. Po desetileté soutěžní kariéře ve společenských tancích, kterou ukončil jako držitel mezinárodní třídy v latinsko-amerických tancích, se začal věnovat salse nejprve rekreačně. V 2001 začal navštěvovat kurzy u Ivana 'El Ivanka' Balogha a byl jedním ze zakládajících řadových členů SECS Salsa Teamu manželů Sejkorových. V roce 2003 začal sám vyučovat salsu, 3 roky v renomovaném tanečním studiu Dance Perfect, také v BBC fittness, Euro Dance Center nebo Dance Academy Prague. 2004-2013 byl členem profesionální taneční skupiny Tradición. Jako lektor se v tanci neustále dále vzdělává, několikrát ročně navštěvuje mezinárodní kongresy po Evropě, kde se učí u těch nejlepších světových lektorů a někdy také sámy moderuje, vyučuje nebo tančí se svou partnerkou Inou.


Ina Daučíková

Ina pochází z Bratislavy a jako dcera tanečnice a choreografky tančí už od dětských let. Jako dítě se věnovala klasickému baletu i moderně, lidovým tancům a později tančila také ve známé slovenské taneční skupině Spektrum, v rámci které vystupovala a soutěžila m.j. v dance show formacích a plesových choreografiích. Se salsou se seznámila ve Španělsku, ale naplno se jí  začala věnovat až v roce 2001, kdy se přestěhovala do Prahy.

Ina patřila k zakládajícím členkám dnes již neexistující dívčí latino skupiny Fruta Fresca, se kterou vytvořila několik nezapomenutelných choreografií. Fruta Fresa byla v internetové anketě Prague Latin Awards v roce 2003 vyhlášena nejlepší latino taneční skupinou roku. Ina také byla u vzniku taneční skupiny Nosotras (dnes Nosotros), kde jako tanečnice působila 4 roky. Nyní se společně s kamarádkou Janičkou Černou a Honzou věnuje tanečním projektům v rámci taneční školy Bohemian Salsa, kde také příležitostně vypomáhá při výuce. Své taneční vzdělání se snaží průběžně doplňovat a rozšiřovat o další taneční styly a techniky na mezinárodních festivalech a workshopech (salsa on 2, pachanga, rumba, yoruba, afro, moderní tanec, apod.).